Okręg pilski: remonty kolejnych 59 dróg z dofinansowaniem rządowym

Zmieniamy kolejne drogi lokalne! Premier Mateusz Morawiecki rozstrzygnął nabór przeprowadzony w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty dróg powiatowych i gminnych. Bardzo się cieszę, że na liście wniosków przewidzianych do dofinansowania, znalazło się kilkadziesiąt inwestycji z naszego regionu. W całej Wielkopolsce, dzięki dofinansowaniu w wysokości 85,9 mln zł, remontu doczekają się 143 drogi lokalne.

To ważne wsparcie w rozwoju infrastruktury drogowej naszego regionu, realizowane w zgodzie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami. Wspólnie z samorządowcami i mieszkańcami cieszymy się z pozytywnych zmian, które usprawniają naszą mobilność, a także przyczyniają się do poprawy jakości życia i rozwoju okolicy. Jesteśmy na dobrej drodze do lepszej przyszłości!

W okręgu pilskim, którego przedstawicielem jestem w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, kwotą 21,2 mln zł wspartych zostanie 17 zadań na drogach powiatowych. Z kolei dzięki dofinansowaniu w wysokości 13 mln zł, przeprowadzone zostaną 42 inwestycje na drogach gminnych. W całym regionie pilskim tylko w tej edycji programu wyremontowanych zostanie około 31 km dróg powiatowych i 25 km dróg gminnych (łącznie 59 dróg – 56 km), a wartość zadań ogółem (montaż finansowy środków własnych samorządów i dofinansowań rządowych) wyniesie około 57,9 mln zł.

Grzegorz Piechowiak
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Skip to content