Z wizytą w Debrznie Wsi. Wspieramy odbudowę zabytków

330 260 zł dofinansowania w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków (RPOZ) na renowację i konserwację kościoła w Debrznie Wsi w gminie Lipka! Niedawno rozstrzygnięto drugą edycję naboru, w którym w regionie pilskim wsparto 105 projektów, z czego 16 w samym powiecie złotowskim.

Ostatnio miałem okazję wizytować Debrzno Wieś i spotkać się z proboszczem Marcinem Nowickim SDB, któremu przekazałem symboliczny czek.

Łączny budżet RPOZ dla 11 powiatów okręgu pilskiego wyniósł 35 566 701 zł. Dzięki wsparciu z budżetu państwa, zrealizowane zostaną między innymi: prace konserwatorskie w pałacu w Strzelcach (pow. chodzieski); przebudowa Ośrodka Kultury „Strzelnica” w Wieleniu (pow. czarnkowsko-trzcianecki); remont pomieszczeń Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim (pow. grodziski); renowacja budynku użyteczności publicznej wraz z lokalami mieszkalnymi w Kwilczu (pow. międzychodzki); remont organów w kościele pw. Świętego Wojciecha w Borui Kościelnej (pow. nowotomyski).

W ramach ostatniego rozstrzygnięcia, wsparcie zostało przyznane również na: termomodernizację budynku urzędu w Ryczywole (pow. obornicki); modernizację amfiteatru w Wyrzysku (pow. pilski); remont świetlicy wiejskiej w Bobulczynie (pow. szamotulski); remont elewacji budynku byłego dworca w Sławie Wielkopolskiej (pow. wągrowiecki); remont kapitalny wieży kościoła pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Kębłowie (pow. wolsztyński); modernizację cmentarza komunalnego w Okonku (pow. złotowski).

Grzegorz Piechowiak
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Skip to content