O mnie

Politykę i rządzenie państwem traktuję jako służbę, a nie jako przywilej.

Grzegorz Piechowiak został powołany 17 sierpnia 2021 r. na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wcześniej, od 19 stycznia 2021 r., pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Grzegorz Piechowiak pełni równocześnie funkcję pełnomocnika rządu ds. inwestycji zagranicznych. Odpowiada za sprawy dotyczące promocji gospodarki polskiej w kraju i zagranicą, a także za politykę eksportową i inwestycyjną. Przewodniczący Międzyresortowego Zespołu ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki. Przewodniczy kilkudziesięciu wspólnym komisjom międzynarodowym ds. współpracy gospodarczej.

Jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej III, VIII, IX i obecnej kadencji. Członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprezes i członek Stowarzyszenia OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej, którego liderem jest Marcin Ociepa.

Grzegorz Piechowiak jest absolwentem socjologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości” w Wyższej Szkole Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu. Posiada uprawnienia na kandydata do rad nadzorczych jednoosobowych spółek skarbu państwa.

Zanim został posłem, zawodowo pracował jako syndyk, nadzorca sądowy i zarządca. W latach 1992-1997 pracował między innymi jako wicekonsul Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie. Żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci. Interesuje się sportem: tenisem, piłką nożną, żużlem, bowlingiem i jazdą na rowerze. Lubi dobrą muzykę, śpiew oraz podróże.

Skip to content