Dofinansowania na żłobki i kluby dziecięce w regionie pilskim

Aż 18 gmin z regionu pilskiego znalazło się wśród beneficjentów programu rządowego „Maluch plus”. 27 kwietnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ogłosiła jego wyniki. W całej Polsce, dzięki dofinansowaniu, utworzonych zostanie blisko 90 000 miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych! Łączny budżet programu wyniesie około 5,5 miliarda złotych.

W okręgu pilskim, wsparcie dla samorządów gminnych wyniesie 39 506 554 zł, z czego na utworzenie miejsc opieki przeznacza się sumę 21 810 106 zł, a na funkcjonowanie – 17 696 448 zł. Wsparcie dotyczy łącznie 588 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych w regionie.

Pochodzące z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej fundusze na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki otrzymają: Budzyń, Margonin, Czarnków (gmina wiejska), Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Kamieniec, Wielichowo, Kwilcz, Oborniki, Łobżenica, Piła, Szydłowo, Wyrzysk, Wronki, Mieścisko, Skoki, Tarnówka.

Żłobek i klub dziecięcy to miejsce opieki nad małymi dziećmi, zwykle w wieku od kilku miesięcy do 3 lat, gdy ich rodzice lub opiekunowie nie są w stanie zapewnić opieki w ciągu dnia. W żłobkach i klubach dziecięcych zatrudniani są wykwalifikowani opiekunowie, którzy zapewniają dzieciom bezpieczeństwo, pielęgnację oraz odpowiednią stymulację rozwoju.

Skip to content