Budowy i modernizacje boisk w regionie z dofinansowaniem rządowym

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło kolejne rozstrzygnięcie naboru w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”. – Na liście wybranych do dofinansowania projektów, znalazły się wnioski czterech samorządów z regionu, z powiatów chodzieskiego, szamotulskiego i złotowskiego, na łączną sumę wsparcia wynoszącą 1 740 300 zł – informuje poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Które gminy i na jakie zadania otrzymają dodatkowe fundusze?

Najwyższa kwota – 793 700 zł – powędruje do Budzynia (powiat chodzieski) na przebudowę wielofunkcyjnego stadionu sportowego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną. Gminie Lipka (powiat złotowski) przyznano 367 100 zł na budowę zespołu boisk sportowych w Scholastykowie.

Dwie dotacje poprawią również infrastrukturę sportową w powiecie szamotulskim. Gmina Wronki otrzyma z budżetu centralnego 348 700 zł na modernizację boisk i budowę elementów lekkiej atletyki przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach. Z kolei gminie Duszniki resort sportu przyznał 230 800 zł na modernizację boiska przy szkole w Sędzinku.

Kolejne fundusze na poprawę infrastruktury sportowej w gminach są na wyciągnięcie ręki. – Niebawem ruszy duży rządowy program budowy przyszkolnych hal sportowych „Olimpia” – informuje poseł Grzegorz Piechowiak. W latach 2023-2024 rząd przeznaczy na ten cel 2 mld zł. Inwestycje sportowe w ramach programu „Olimpia” będą wiązać się z obchodzeniem 100-lecia pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Skip to content